Opony Wszystko o oponach

Tanie opony


Opony > Tanie opony

Jak kupić naprawdę tanie opony, aby nie stracić na całej inwestycji? Nie jest to prostą sprawą, zwłaszcza jeśli nie znamy się na oponach i nie wiemy ani jak opona jest zbudowana, ani też jakie kryteria powinny przyświecać podczas wyboru dobrej opony. Jeśli jednak naszym priorytetem w zakupie jest cena, opony warto będzie wybrać z kimś kto zna się na branży. W przeciwnym razie, można dokonać złego wyboru i zamiast taniej ale dobrej opony, mieć cały komplet opon nie nadających się do użytku. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że tanie opony samochodowe, to opony używane, a więc takie które już pewne swoje cechy zapewniające wyższy poziom bezpieczeństwa mogły utracić. Oczywiście nie znaczy to, że tanie opony bieżnikowane nie mogą być dobrej jakości – warto jednak przyjrzeć się oponie nie tylko pod kątem regularności i równości bieżnika.

Na co więc jeszcze zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na miejsce w którym kupujemy. Dobre i tanie opony będzie można nabyć w profesjonalnych serwisach oponiarskich, gdzie tanie opony używane przechodzą szereg testów. Sprzedaż tanich opon przez niewielkie zakłady wulkanizacyjne, które często nie mają możliwości przechowywania opon w należyty sposób jest już zbyt ryzykowna. Bezpiecznie i taniej opony można nabyć również u dystrybutorów oryginalnych markowych opon, którzy zajmują się skupem i naprawą opon używanych.

Drugim aspektem jest rzeźba bieżnika. Tanie opony z idealnie równiutkim bieżnikiem to rzadkość, ale warto spędzić w sklepie nieco czasu i poszukać takiego kompletu, który będzie miał bieżnik w jak najlepszym stanie. Opony letnie bieżnik powinny mieć nie mniejszy niż 3mm, a opony zimowe niż 4mm – tylko taka głębokość bieżnika gwarantuje odpowiednią przyczepność do podłoża. Chcąc kupić dobre opony tanio, oglądając bieżnik, trzeba też zwrócić uwagę na wszelkie rysy, pęknięcia i wybrzuszenia – ich obecność świadczy o złej jakości opony i takiej kupować nie warto.

Następną rzeczą na której koniecznie trzeba się przyjrzeć jest struktura wewnętrzna opony. Braku usterek w budowie wewnętrznej nie sprawdzimy jednak bez odpowiedniej wiedzy i na oko ocenić się tego nie da – stąd konieczność zakupu wraz ze specjalistą, bądź w renomowanym salonie. Jest to o tyle ważne, iż zdarza się, że bardzo tanie opony pochodzą z powypadkowych samochodów, a zakup takiej opony może grozić poważnym wypadkiem, kiedy opona wskutek nadmiernych przeciążeń, pęknie podczas jazdy.

Jak widać, zakup taniej opony niesie ze sobą sporo ryzyka i jeśli tylko istnieje taka możliwość lepiej wybierać nowe ogumienie bądź szukać miejsc w których można nabyć tanie opony nowe, sprowadzane z zagranicy, bądź oferowane w promocji posezonowej.

Opona
Tanie opony © Opony